Ako správne pripraviť gélové guličky

Gélové guličky sú malé, mäkké, vodu absorbujúce guľôčky. Gélové guličky sú vyrobené zo super absorpčného polymérového materiálu, ktorý dokáže absorbovať a zadržať veľké množstvo vody.

Keď sú niekoľko hodín namočené vo vode, môžu sa zväčšiť až na 100-násobok svojej pôvodnej veľkosti.

Sú bezpečné na používanie a nespôsobujú ujmu ľuďom ani zvieratám. Sú vyhotovené v rôznych farbách.

Príprava

Gélové guličky sa predavajú v baleniach po cca 10.000 ks čo je malý sáčok, a 50.000 ks balenie s uzatvárateľným vekom nádobky a v rôznych farebných kombináciach.
Ich príprava je veľmi jednoduchá a pozostáva zo 4 krokov. Príprava správne pripravených guličiek si vyžaduje trpezlivosť a čas.

Ako prvý krok si vysypeme guličky do primerane veľkej nádoby, musíme počítať s tým, že guličky zväčšia svoj objem o takmer 100-násobok.
V druhom kroku gélové guličky zalejeme dostatočným množstvom vody. Guličky treba sem-tam kontrolovať ako naberajú na veľkosti a či majú dostatok vody na absorpciu.

Ak gélové guličky nemajú dostatočné množstvo vody, tak nedosiahnu svoju maximálnu veľkosť a gélová zbraň nebude schopná si ich natiahnuť do mechanizmu.

Takýmto spôsobom sa gélové guličky do svojej maximálnej veľkosti odmočia za cca 4h.

Ako posledný krok je precedenie gélových guličiek od prebytočnej vody, ktorú guličky do seba nenatiahli. Môžme to urobiť pomocou sitka alebo inej priepustnej textilnej látky.

Gélové guličky sú veľmi pružné a skackavé, preto treba dávať pozor pri manipulácii s ními. Vedia veľmi rýchlo odskákať. 🙂

Návrat hore